Telefon: +420 607 739 048 | Email: omsdomazlice@gmail.com | Adresa: náměstí Míru 35, 344 01 Domažlice | ČÚ: 3527887/0300 | IČ: 67777121 | Datová schránka:

1. ročník soutěže družstev členů OMS Domažlice 5. 6. 2011 Blížejov

V neděli 5.6. 2011 proběhl v Blížejově I.ročník soutěže družstev členů OMS Domažlice ve střelbě. Přestože jsme počítali s větší účastí, s odstupem si myslím, že na našem okrese, kde se běžně na okresních přeborech zúčastňuje 10 členů, je účast 13-ti tříčlenných družstev úspěchem. Pořadatelem soutěže byl OMS Domažlice spolu s MS Chvojíčko Blížejov. Ty také připravili ceny pro nejúspěšnější družstva. Mezi cenami byl i putovní pohár, na který přibude štítek se jmény vítězů I. ročníku. Zajímavou cenou soutěže byla povolenka k lovu na lov srnce obecného, jež se losovala mezi všemi  zúčastněnými. Touto zajímavou cenou obohatila soutěž LST Trhanov, za což jí patří dík.

Po počáteční prezentaci a vylosování, se závod rozběhl na dvou střelištích. To znamená, že hned 4 tříčlenná družstva mohla střílet najednou. Závod se střílel dvoukolově, 2 x 25 terčů. Výborným zázemím místního sdružení je perfektní servis restaurace. Po ukončení druhého kola byli vyhlášeni vítězové I. ročníku soutěže družstev členů OMS Domažlice. Historicky prvním vítězem se stalo družstvo Blížejova "Blížejov B" ve složení: Jaroslav Nádraský, Václav Martínek a Richard Nový. Na druhém místě skončili “Dravci“ z Filipovo hory ve složení: Břetislav Halama, Milan Váchal a René Poslední, třetí místo obsadilo družstvo členů OMS Domažlice, kteří nejsou členi v žádném MS ve složení: Bohuslav Doubek st., Josef Bouda a Bohuslav Doubek ml. Výsledky do 6 místa : 4. místo MS Úboč, 5.místo Blížejov A, 6.místo MS Myslív. Slosovatelnou cenu vyhrál Václav Šavlík z Mezholez u Kdyně člen družstva MS Černíkov.  Děkuji místnímu MS Chvojíčko za profesionální přístup, účastníkům za bezpečné zacházení se zbraní. Do dalšího ročníku, který se doufám uskuteční, vkládám naděje v oživení střelectví na našem okrese. Střelectví je nedílnou součástí myslivosti jako kynologie, myslivecké troubení a podobně.